در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به کانبرا اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت فریت بار به کانبرا و ترخیص در فرودگاه کانبرا خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در ارسال بار به کانبرا دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به کانبرا ( ارسال بار به کانبرا ) میباشد. کانبرا پایتخت کشور استرالیاست و بزرگترین شهر غیر بندری این کشور نیز به حساب می آید. کانبرا شهری است که از ابتدا با نقشه ای از پیش تعیین شده ساخته شده است. شهر کانبرا یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور استرالیا می‌باشد. این جمعیت عظیم بنا به علت های بسیاری در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم کانبرا و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم کانبرا که احتیاج به ارتباط با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی مهمی در شهر کانبرا وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به استرالیا از طریق حمل بار به کانبرا انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به کانبرا (فریت بار به کانبرا) یاری خواهد رساند. این شرکت قادر خواهد بود انواع بار را در محل منزل انبار یا دفتر از شما تحویل بگیرد ، پس از اعمال بسته بندی حرفه ای بر روی بار شما جهت بسلامت رسیدن آن به کانبرا امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار شما به کانبرا انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی یا دریایی با بهترین نرخ حمل بار به کانبرا صادر می گردد. خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح زیر می باشد.

بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به کانبرا. حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به کانبرا. حمل بار تجاری از طریق فریت بار به کانبرا. ارسال لوازم منزل به کانبرا میباشد.

مدارک لازم جهت ارسال بار به کانبرا

در صورتی که شما در صدد ارسال بار به کانبرا باشید. در اوزان کم، فریت بار به کانبرا (ارسال بار به کانبرا) با هواپیما برای شما بصرفه می باشد.در این مرحله شما نیاز به بلیط و پاسپورت خواهید داشت. ولی در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نیست و شما بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک تمامی کارها را دست گرفته و نیازی به ارئه آن مدارک نخواهید داشت.

ولی در صورتی که بار ارسالی شما حالت تجاری باشد. بر فرض مثال درخواست شما جهت فریت بار به کانبرا، ارسال فرش و مواد غذایی است. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی است.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به کانبرا این توانایی را دارد. از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار شما به کانبرا نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در حال حاضر آماده نمی باشد تنها کافیست این مورد را به ما یاداور شوید.

حضور ارسال کننده بار در اکثر مواقع الزامی نمیباشد. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. و سپس حمل زمینی آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی انجام میدهد. و به امور گمرکی جهت حمل هوایی آن خواهد پرداخت. اما اگر شما تمایل به حضور در فرودگاه دارید این موضوع نیز مشکلی در بر ندارد. در صورتی که شما عازم سفر به کانبرا نیستید. و مایل به ارسال بار یا هدیه به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک با تحویل بار از درب منزل، آن را برای شما به شهر کانبرا فریت میکند. فریت بار به کانبرا اجباری به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به کانبرا ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت مینماید. و همراه بارنامه به شما تقدیم میکند. معمولا بارهای مسافری و تجاری به کانبرا طی 4 تا 5 روز به شهر مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده به شما درج شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به کانبرا

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به کانبرا میباشد. از چند عدد چمدان کوچک تا کانتینرهای 40 فوت دریایی که حاوی لوازم منزل شما میباشد. چناچه مسافر یا تاجرهستید. میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به کانبرا را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از انواع خدمات شرکت لاجیستوپک بهره ببرید. خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به کانبرا بصورت ذیل میباشد.

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به کانبرا

لازم است این موضوع را یاداور شویم. که بسته بندی بارجهت فریت بار به کانبرا، با باری که از میدان ونک به میدان نیاوران ارسال میشود بسیار متفاوت است. درصورتی که بار شما بصورت اصولی بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد پذیرش قرار نمیگیرد. البته ممکن است که با خوش شانسی بار شما پذیرش شود. که اگز این اتفاق بیفتد و بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به بهانه بسته بندی نامناسب طفره میرود. و خسارت بار شما را پرداخت نخواهد کرد. لذا در راستای بسلامت رسیدن بار خود یک سرمایه گذاری پرسود انجام دهید. و امر بسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به مقصد مورد نظر میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما جهت حمل باربه کانبرا و دیگر شهرهای استرالیا، میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه کانبرا معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به کانبرا میباشد.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به کانبرا

در صورتی که عازم کانبرا هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی رنج میبرید. به خود نگرانی راه ندهید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به کانبرا میباشد. چون هزینه فریت بار به کانبرا حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت لزوم بصورت اصولی بسته بندی مینماییم. سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین نرخ ارسال بار به کانبرا ( مناسب ترین نرخ فریت بار به کانبرا ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم خواهد شد. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در ذخیره پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی کانبرا پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به کانبرا ، فریت بار به کانبرا (بار تجاری) :

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به کانبرا را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسب ترین نرخ حمل بار به کانبرا بهره مند شوید. قسمت بزرگی از بار تجاری که در حال حاضر به صورت فریت بار به کانبرا صادر میشود شامل مواد غذایی وفرش دست بافت میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دست بافت ایرانی را به استرالیا دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دست بافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به کانبرا

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به کانبرا میباشد. همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور پیدا میکنند. درصورتی که بار شما به مقداری است که جهت حمل هوایی به کانبرا مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی و آماده میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین نرخ حمل بار به کانبرا فرستاده میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به استرالیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به کانبرا

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به کانبرا

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسب ترین هزینه در محل بما محول کنید. پرسنل با تجربه ما در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی انجام خواهد گرفت.

2. ساخت جعبه چوبی جهت به سلامت رسیدن بار شما در طی پروژه حمل بار به کانبرا

3.دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

4.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت فریت بار به کانبرا احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. کارمندان ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

5.انبار داری بار شما در مبدا و ارسال ان به مقصد مورد نظرتان پس از تایید شما جهت ارسال بار

6. صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به کانبرا با بهترین نرخ حمل بار به کانبرا و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

نکات مهم در هنگام تحویل بار در کانبرا

پس از حمل بار به کانبرا. پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر کانبرا با شماره تلفن یادداشت شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند. و رسیدن بار شما به شهر کانبرا را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این اشخاص تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شمایید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. ازسویی شما میتوانید پیش دستی کنید. با شرکت هواپیمایی تماس حاصل کنید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید. پس از اطمینان از رسیدن بارتان به کانبرا می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکتهای هواپیمایی هزینه ای را جهت ارائه این مدارک از شما طلب خواهند نمود. این مبلغ سوای از مبلغ حمل بار به کانبرا است.

ارسال بار به کانبرا تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات استرالیا میباشد. طبعا عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به پول حمل بار به کانبرا مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند. همچنین در بیشتر فرودگاهها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. البته که این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم B534 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است. معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به استرالیا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود. در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگهای گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک استرالیا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات اجتناب کنید. به این دلیل که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت. پس از ارایه فرم B534 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور Ddepartment of Immigration and Border Protectionبار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بررسی قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که تنها چوب خام است که نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سمپاشی ندارد. پس از تایید مامور DIBP بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد. طبیعتا حمل کالا تا محل اقامت شما در کانبرا به عهده خودتان خواهد بود.