در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به ملبورن اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت حمل بار به ملبورن و ترخیص در فرودگاه ملبورن خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در فریت بار به ملبورن دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به ملبورن ( ارسال بار به ملبورن ) میباشد. ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است. ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا است. ملبورن به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود. این شهر در دههٔ اخیر چند بار به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است. شهر ملبورن یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور استرالیا می‌باشد. این جمعیت عظیم بنا به علتهای بسیاری در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم ملبورن و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

این شهر همچنین از وجود بنادر در امر حمل و نقل دریایی نیز بهره میبرد. با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم ملبورن که احتیاج به ارتباط با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی و دریایی مهمی در شهر ملبورن وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به استرالیا از طریق حمل بار به ملبورن انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به ملبورن (فریت بار به ملبورن) یاری خواهد رساند. این شرکت قادر خواهد بود انواع بار را در محل منزل انبار یا دفتر از شما تحویل بگیرد ، پس از اعمال بسته بندی حرفه ای بر روی بار شما جهت بسلامت رسیدن آن به ملبورن امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار شما به ملبورن انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی یا دریایی با بهترین نرخ حمل بار به ملبورن صادر می گردد. خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح ذیل می باشد.

بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به ملبورن. حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به ملبورن. حمل بار تجاری از طریق فریت بار به ملبورن. ارسال لوازم منزل به ملبورن و همچنین حمل دریایی لوازم منزل به ملبورن و گروپاژ دریایی میباشد.

مدارک لازم جهت ارسال بار به ملبورن

در صورتی که شما در پی ارسال بار به ملبورن باشید. در حجم کم، فریت بار به ملبورن (ارسال بار به ملبورن) با هواپیما برای شما بصرفه می باشد. پس حالا شما نیاز به بلیط و پاسپورت خواهید داشت. البته در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نیست و شما بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک تمامی امور را دست گرفته و نیازی به ارئه آن مدارک نخواهید داشت.

ولی در صورتی که بار ارسالی شما تجاری باشد. بر فرض مثال درخواست شما فریت بار به ملبورن، ارسال فرش و مواد غذایی است. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به ملبورن این امکان را دارد از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار شما به ملبورن نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در حال حاضر آماده نمی باشد تنها کافیست این مورد را به ما تذکر دهید.

حضور ارسال کننده بار در بیشتر مواقع الزامی نمیباشد. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. وسپس حمل زمینی آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی انجام میدهد. و به امور گمرکی جهت حمل هوایی آن خواهد پرداخت. اما اگر شما مایل به حضور در فرودگاه هستید این موضوع نیز مشکلی در بر ندارد. در صورتی که شما مسافر نیستید. و مایل به ارسال بار یا سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک با تحویل بار از درب منزل، آن را برای شما به شهر ملبورن فریت مینماید. فریت بار به ملبورن الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسبترین نرخ ارسال بار به ملبورن ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خوهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به ملبورن طی 4 تا 5 روز به مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده به شما ذکر شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به ملبورن

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به ملبورن میباشد. از چند عدد چمدان گرفته تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به ملبورن را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات گوناگون شرکت لاجیستوپک بهره ببرید. خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به ملبورن بصورت ذیل میباشد.

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به ملبورن

قطعا به این نکته دقت داشته باشید که بسته بندی بار، جهت فریت بار به ملبورن ، با باری که از میدان سرو سعادت آباد به تجریش ارسال میشود بسیار متفاوت است. درصورتی که بار شما بصورت اصولی بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد پذیرش قرار نمیگیرد. البته ممکن است با خوش شانسی بار شما پذیرش شود.که اگز این اتفاق بیفتد و بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به بهانه بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. و خسارت بار شما را نمیپردازد. لذا در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی انجام دهید. و وظیفه بسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به مقصد مورد نظر میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما جهت حمل بار به ملبورن و دیگر شهرهای استرالیا، میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه ملبورن معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به ملبورن میباشد.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به ملبورن

در صورتی که عازم ملبورن هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی رنج میبرید. به خود نگرانی راه ندهید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به ملبورن میباشد. چون هزینه فریت بار به ملبورن حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت لزوم بصورت اصولی بسته بندی مینماییم. سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین نرخ ارسال بار به ملبورن ( مناسبترین نرخ فریت بار به ملبورن ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم خواهد شد. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در ذخیره پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی ملبورن پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به ملبورن ، فریت بار به ملبورن (بار تجاری)

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به ملبورن را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسبترین نرخ حمل بار به ملبورن بهره مند شوید. قسمت بزرگی از بار تجاری که در حال حاضر به صورت فریت بار به ملبورن، به شهر ملبورن صادر میشود، شامل مواد غذایی وفرش دست بافت و صنایع دستی میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دست بافت ایرانی را به استرالیا دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دست بافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به ملبورن

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به ملبورن میباشد. همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور پیدا میکنند. درصورتی که بار شما به مقداری است که جهت حمل هوایی به ملبورن مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی و آماده میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین نرخ حمل بار به ملبورن فرستاده میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به استرالیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

ه) حمل دریایی لوازم منزل به ملبورن

اگر که حجم لوازم منزل شما در حدود 30 مترمکعب یا بیشتر از آن باشد. یا انکه شما مایل به حمل بار به ملبورن ( ارسال تمامی لوازم منزل خود بصورت یکجا) هستید. دراین وضعیت حمل هوایی لوازم منزل به ملبورن مقرون بصرفه نیست. و شما میبایست بوسیله حمل دریایی لوازم منزل خود را به ملبورن ارسال نمایید. تنها با یک تماس پرسنل مجرب لاجیستوپک خود را به منزل شما میرسانند. و با انجام بسته بندی تخصصی لوازم منزل آن را در کانتینرهای 20 و یا 40 فوت بارگیری مینمایند. پس از مهار بار جهت عدم جابجایی و ریزش در طول مسیر حمل دریایی آن را به گمرک متنقل مینمایند. و تشریفات گمرکی جهت حمل دریایی بار شما به ملبورن انجام خواهد گرفت. سپس بار شما زمینی به سمت بندر انتقال داده میشود. و جهت ارسال به ملبورن با بهترین نرخ حمل ارسال بار به ملبورن بر روی کشتی بارگیری میشود. بار لوازم منزل شما حدود 45 تا 60 روز دیگر در بندر شهر ملبورن به شما تحویل خواهد شد.

و) گروپاژ دریایی

کم هزینه ترین و طولانی ترین راه فرستادن بار لوازم منزل به ملبورن(فریت بار به ملبورن) گروپاژ دریایی بار به ملبورن میباشد. در صورتی که شما در ارسال لوازم منزل خود به ملبورن تعجیل ندارید. و بار شما به مقداری باشد که حجم یک کانتینر 20 فوت را تماما پر نمیکند. شما میتوانید فضای باقیمانده در کانتینر را با افراد دیگر تقسیم و مشارکت نمایید. و در هزینه های ارسال بار به ملبورن صرفه جویی نمایید. در اینصورت شما هزینه بسته بندی بار خود را پرداخت میکنید. ولی در هزینه های انجام امور گمرکی، حمل زمینی بار به بندر، هزینه های بارگیری بر روی کشتی و هزینه حمل دریایی را با افراد دیگر شریک شوید. نکته مثبت همانطور که گفته شد. کم هزینه بودن آن نسبت به حمل یک جای لوازم منزل شما به ملبورن از طرق دیگر (حمل یک جای بارتان با هواپیما و یا حمل تمامی بارتان با یک کانتینر به ملبورن) میباشد.

اما نکته منفی این موضوع را بررسی کنیم. در صورتی که بار افراد داخل کانتینر در مبادی خروجی و ورودی کشورها و گمرکات دارای مشکلی امنیتی، حراستی باشد. تمامی بار کانتینر بطور یکجا توقیف و ضبط میشود. و شما میبایست با صرف هزینه دموراژ، انبارداری، امور اداری و حقوقی و صرف وقت بار خود را آزاد نمایید. اما توصیه اکید لاجیستوپک به شما این است. در صورت نیاز به گروپاژ شناخت کافی نسبت به افرادی که بار خود را با آنها شریک میشوید داشته باشید. پس از اطمینان کامل در صدد بسته بندی کامل بارها و ارسال آن به ملبورن بصورت مشارکتی باشید. در صورت احساس نیاز به مشاوره با ما تماس برقرار نمایید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به ملبورن

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به ملبورن

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسبترین هزینه در محل بما محول کنید. پرسنل با تجربه ما در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی انجام خواهد گرفت.

2. ساخت جعبه چوبی جهت به سلامت رسیدن بار شما در طی حمل بار به ملبورن

3.دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

4.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت فریت بار به ملبورن احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. کارمندان ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

5. انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آت به مقصد مورد نظرتان پس از تایید شما جهت ارسال بار.

6. صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به ملبورن با بهترین نرخ حمل بار به ملبورن و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

نکات مهم در هنگام تحویل بار در ملبورن

پس از حمل بار به ملبورن پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر ملبورن با شماره تلفن یادداشت شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند و رسیدن بار شما به شهر ملبورن را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این افراد تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. از طرفی شما میتوانید پیش دستی کنید. با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید. پس از اطمینان از حصول بارتان به ملبورن می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکتهای هواپیمایی مبلغی را جهت ارائه این مدارک از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ سوای از مبلغ حمل بار به ملبورن میباشد.

ارسال بار به ملبورن تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات استرالیا میباشد. طبعا عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به پول حمل بار به ملبورن در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند. همچنین در بیشتر فرودگاهها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. البته که این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم B534 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است. معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به استرالیا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود. در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگهای گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک استرالیا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات اجتناب کنید. به این دلیل که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت. پس از ارایه فرم B534 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور department of immigration and border protectionبار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بررسی قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که تنها چوب خام است که نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سمپاشی ندارد. پس از تایید مامور DIBP بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد. طبیعتا حمل کالا تا محل اقامت شما در ملبورن به عهده خودتان خواهد بود.