در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به پرث اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت فریت بار به پرث و ترخیص در فرودگاه پرث خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در ارسال بار به پرث دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به پرث ( ارسال بار به پرث ) میباشد. شهر پرث یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور استرالیا می‌باشد. این جمعیت عظیم بنا به علت های بسیاری در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم پرث و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

این شهر همچنین از وجود بنادر در امر حمل و نقل دریایی نیز بهره میبرد. با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم پرث که احتیاج به ارتباط با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی و دریایی مهمی در شهر پرث وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به استرالیا از طریق حمل بار به پرث انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به پرث (فریت بار به پرث) یاری خواهد رساند. این شرکت قادر خواهد بود انواع بار را در محل منزل انبار یا دفتر از شما تحویل بگیرد ، پس از اعمال بسته بندی حرفه ای بر روی بار شما جهت بسلامت رسیدن آن به پرث امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار شما به پرث انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی یا دریایی با بهترین نرخ حمل بار به پرث صادر می گردد. خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح ذیل می باشد.

بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به پرث. حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به پرث. حمل بار تجاری از طریق فریت بار به پرث. ارسال لوازم منزل به پرث و همچنین حمل دریایی لوازم منزل به پرث و گروپاژ دریایی میباشد.

مدارک لازم جهت ارسال بار به پرث

در صورتی که شما در پی ارسال بار به پرث باشید. در حجم کم، فریت بار به پرث (ارسال بار به پرث) با هواپیما برای شما بصرفه می باشد. پس حالا شما نیاز به بلیط و پاسپورت خواهید داشت. البته در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نیست و شما بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک تمامی امور جهت فریت بار به پرث را در دست گرفته و نیازی به ارئه آن مدارک نخواهید داشت.

ولی در صورتی که بار ارسالی شما تجاری باشد. بر فرض مثال درخواست شما ارسال فرش و مواد غذایی است. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی و کافی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به پرث این امکان را دارد. از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار شما به پرث نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در حال حاضر آماده نمی باشد تنها کافیست این مورد را به ما تذکر دهید.

حضور ارسال کننده بار در بیشتر مواقع الزامی نمیباشد. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. وسپس حمل زمینی آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی انجام میدهد. و به امور گمرکی جهت حمل هوایی آن خواهد پرداخت. اما اگر شما مایل به حضور در فرودگاه دارید این موضوع نیز مشکلی در بر ندارد. در صورتی که شما مسافر نیستید. و مایل به ارسال بار یا سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک با تحویل بار از درب منزل، آن را برای شما به شهر پرث فریت مینماید. فریت بار به پرث الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به پرث ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خوهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به پرث طی 4 تا 5 روز به مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده به شما ذکر شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به پرث

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به پرث میباشد. از چند عدد چمدان گرفته تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به پرث را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات گوناگون شرکت لاجیستوپک بهره ببرید. خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به پرث بصورت ذیل میباشد.

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به پرث

قطعا به این نکته دقت داشته باشید. که بسته بندی، جهت فریت بار به پرث، با بسته بندی باری که از ونک به میدان هفت تیر ارسال میشود بسیار متفاوت است. درصورتی که بار شما بصورت اصولی بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد پذیرش قرار نمیگیرد. البته ممکن است با خوش شانسی بار شما پذیرش شود.که اگز این اتفاق بیفتد و بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به بهانه بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. و خسارت بار شما را نمیپردازد. لذا در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی انجام دهید. و وظیفه بسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به مقصد مورد نظر میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما، جهت حمل بار به پرث و دیگر شهرهای استرالیا، میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه پرث معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به پرث میباشد.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به پرث

در صورتی که عازم پرث هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی رنج میبرید. به خود نگرانی راه ندهید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به پرث میباشد. چون هزینه فریت بار به پرث حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت لزوم بصورت اصولی بسته بندی مینماییم. سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین نرخ ارسال بار به پرث ( مناسب ترین نرخ فریت بار به پرث ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم خواهد شد. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در ذخیره پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی پرث پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به پرث ، فریت بار به پرث ، بار تجاری

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به پرث را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسب ترین نرخ حمل بار به پرث بهره مند شوید. قسمت بزرگی از بار تجاری که در حال حاضر به صورت فریت بار به پرث، صادر میشود شامل مواد غذایی ، فرش دستباف و صنایع دستی میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستباف ایرانی را به استرالیا دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به پرث

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به پرث میباشد. همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور پیدا میکنند. درصورتی که بار شما به مقداری است که جهت حمل هوایی به پرث مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی و آماده میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین نرخ حمل بار به پرث فرستاده میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به استرالیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

ه) حمل دریایی لوازم منزل به پرث

اگر که حجم لوازم منزل شما در حدود 30 مترمکعب یا بیشتر از آن باشد. یا انکه شما مایل به حمل بار به پرث (ارسال تمامی لوازم منزل خود بصورت یکجا) هستید. دراین وضعیت حمل هوایی لوازم منزل به پرث مقرون بصرفه نیست. و شما میبایست بوسیله حمل دریایی لوازم منزل خود را به پرث ارسال نمایید. تنها با یک تماس پرسنل مجرب لاجیستوپک خود را به منزل شما میرسانند. و با انجام بسته بندی تخصصی لوازم منزل آن را در کانتینرهای 20 و یا 40 فوت بارگیری مینمایند. پس از مهار بار جهت عدم جابجایی و ریزش در طول مسیر حمل دریایی آن را به گمرک متنقل مینمایند. و تشریفات گمرکی جهت حمل دریایی بار شما به پرث انجام خواهد گرفت. سپس بار شما زمینی به سمت بندر انتقال داده میشود. و جهت ارسال به پرث با بهترین نرخ حمل ارسال بار به پرث بر روی کشتی بارگیری میشود. بار لوازم منزل شما حدود 45 تا 60 روز دیگر در بندر شهر پرث به شما تحویل خواهد شد.

و) گروپاژ دریایی

کم هزینه ترین و طولانی ترین راه فرستادن بار لوازم منزل به پرث (فریت بار به پرث) گروپاژ دریایی بار به پرث میباشد. در صورتی که شما در ارسال لوازم منزل خود به پرث تعجیل ندارید. و بار شما به مقداری باشد که حجم یک کانتینر 20 فوت را تماما پر نمیکند. شما میتوانید فضای باقیمانده در کانتینر را با افراد دیگر تقسیم و مشارکت نمایید. و در هزینه های ارسال بار به پرث صرفه جویی نمایید. در اینصورت شما هزینه بسته بندی بار خود را پرداخت میکنید. ولی در هزینه های انجام امور گمرکی، حمل زمینی بار به بندر، هزینه های بارگیری بر روی کشتی و هزینه حمل دریایی را با افراد دیگر شریک شوید. نکته مثبت همانطور که گفته شد. کم هزینه بودن آن نسبت به حمل یک جای لوازم منزل شما به پرث از طرق دیگر (حمل یک جای بارتان با هواپیما و یا حمل تمامی بارتان با یک کانتینر به پرث) میباشد.

اما نکته منفی این موضوع را بررسی کنیم. در صورتی که بار افراد داخل کانتینر در مبادی خروجی و ورودی کشورها و گمرکات دارای مشکلی امنیتی، حراستی باشد. تمامی بار کانتینر بطور یکجا توقیف و ضبط میشود. و شما میبایست با صرف هزینه دموراژ، انبارداری، امور اداری و حقوقی و صرف وقت بار خود را آزاد نمایید. اما توصیه اکید لاجیستوپک به شما این است. در صورت نیاز به گروپاژ شناخت کافی نسبت به افرادی که بار خود را با آنها شریک میشوید داشته باشید. پس از اطمینان کامل در صدد بسته بندی کامل بارها و ارسال آن به پرث بصورت مشارکتی باشید. در صورت احساس نیاز به مشاوره با ما تماس برقرار نمایید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به پرث

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به پرث

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسب ترین هزینه در محل بما محول کنید. پرسنل با تجربه ما در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی انجام خواهد گرفت.

2.ساخت انواع جعبه چوبی جهت به سلامت رسین بار شمادر طی حمل بار به پرث

3. دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

4. انبارداری بار شما در مبدا و ارسال ان به مقصد مرد نظرتان پس از تایید شما جهت ارسال بار.

5. انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت فریت بار به پرث احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. کارمندان ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

6. صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به پرث با بهترین نرخ حمل بار به پرث و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

نکات مهم در هنگام تحویل بار در پرث

پس از حمل بار به پرث. پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر پرث با شماره تلفن یادداشت شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند. و رسیدن بار شما به شهر پرث را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این افراد تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. از طرفی شما میتوانید پیش دستی کنید. با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید. پس از اطمینان از حصول بارتان به پرث می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکتهای هواپیمایی مبلغی را جهت ارائه این مدارک از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ سوای از مبلغ حمل بار به پرث میباشد.

ارسال بار به پرث تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات استرالیا میباشد. طبعا عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به پول حمل بار به پرث در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند. همچنین در بیشتر فرودگاه ها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. البته که این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم B534 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است. معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به استرالیا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود. در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگ های گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک استرالیا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات اجتناب کنید. به این دلیل که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت. پس از ارایه فرم B534 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور Department of Immigration and Border Protection بار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بررسی قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که تنها چوب خام است که نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سمپاشی ندارد. پس از تایید مامور DIBP بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد. طبیعتا حمل کالا تا محل اقامت شما در پرث به هده خودتان خواهد بود