در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به کلگری اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ارسال و ترخیص در فرودگاه کلگری خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در حمل بار به کلگری دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به کلگری ( ارسال بار به کلگری ) میباشد. کلگری شهری در جنوب استان آلبرتای کانادا است. که در منطقه کوهپایه و دشت‌های غربی کانادا در ۸۰ کیلومتری شرق رشته کوههای راکی کانادا جای گرفته است. این شهر یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی این کشور بشمار می‌آید. این شهر در جنوب غربی کشور کانادا قرار دارد و مرکز انرژی و فعالیتهای نفتی در شمال قاره آمریکا محسوب می‌شود. این جمعیت به دلایل زیادی در تماس با کشور مادری خود، ایران هستند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم کلگری و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم کلگری که احتیاج به مراوده با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی مهمی در شهر کلگری وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به کانادا از طریق فریت بار به کلگری انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به کلگری (فریت بار به کلگری) یاری خواهد رساند. این شرکت با تحویل انواع بار در محل منزل، انبار یا دفتر شما ، آن را به منظور فریت بار به کلگری به نحوی صحیح و حرفه ای بسته بندی میکند و سپس امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار به کلگری انجام میدهد. پس از آن بارنامه هوایی با کمترین هزینه ارسال بار به کلگری صادر می گردد.

خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به این شرح می باشد:

1.بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به کلگری

2.حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به کلگری

3.حمل بار تجاری از طریق فریت بار به کلگری

4.ارسال لوازم منزل به کلگری

مدارک لازم جهت ارسال بار به کلگری

درصورتی که شما به دنبال به ارسال بار به کلگری میباشید. در اوزان پایین، فریت بار به کلگری (ارسال بار به کلگری) بوسیله هواپیما برای شما مقرون بصرفه می باشد. در اینصورت شما احتیاج به بلیط و پاسپورت در قسمت بار فرودگاه امام خمینی را دارید. اما در صورتی که شما بار را برای آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک میتواند از جانب شما انجام امور گمرکی را به عهده گرفته و نیازی به مدارک نخواهد بود.

اما اگر قصد ارسال بار تجاری دارید. به عنوان مثال درخواست شما فریت بار به کلگری ، ارسال مواد غذایی، صنایع دستی، فرش و یا وسایل صنعتی به کلگری باشد. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی و کافی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به کلگری قادر است. از کارت بازرگانی دیگر همکاران جهت ارسال بار به کلگری نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در حال حاضر اماده نمی باشد. فقط کافیست این مورد را به ما اطلاع دهید.

مطلب دیگر اینکه در هنگام فریت بار به کلگری در اکثر مواقع نیازی به حضور فرستنده بار مسافری یا تجاری در فرودگاه نیست.لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. پس از تحویل آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی بصورت زمینی ارسال میکند. و به امور گمرکی جهت حمل حمل بار به کلگری میپردازد. البته بعضی از فرستندگان علاقمند به حضور در فرودگاه هستند. که ای موضوع نیز مانعی ندارد.

چنانچه مایل به فریت بار به کلگری مانند ارسال سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک می تواند بار شما را از درب منزل تحویل گرفته و برای شما به شهر کلگری فریت نماید. فریت بار به کلگری الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به کلگری ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خوهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به کلگری طی 4 تا 5 روز به مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده به شما ذکر شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به کلگری

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به کلگری میباشد. که تعداد کمی مانند چند عدد چمدان تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به کلگری را بصورت تضمینی به ما بسپارید. و از خدمات متنوع شرکت لاجیستوپک بهره ببرید.

خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به کلگری بصورت ذیل میباشد.

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به کلگری

توجه کنید. بسته بندی بار جهت فریت بار به کلگری با باری که از میدان ملت به ونک ارسال میشود بسیار متفاوت است! درصورتی که بار شما بصورت منطقی و دقیق بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد قبول قرار نمیگیرد. در صورتی که شانس یاری نماید و بار شما با تعهد و … مورد پذیرش قرار بگیرد. اگر بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به علت بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. و خسارت بار شما را نخواهد پرداخت. لذا در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی ای انجام دهید. وبسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به آنسوی کره خاکی میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما که به کلگری و دیگر شهرهای کانادا ارسال می گردد. میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه کلگری معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل بار به کلگری میباشد.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به کلگری

در صورتی که عازم کلگری هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی خصوصا به آنطرف اقیانوس اطلس به سمت امریکا و کانادا رنج میبرید. به هیچ وجه نگران نباشید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به کلگری میباشد. چون هزینه فریت بار به کلگری حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت نیاز آن را بصورت اصولی بسته بندی مینماییم.سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین نرخ ارسال بار به کلگری ( مناسب ترین نرخ فریت بار به کلگری ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم میشود. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در سیو پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی کلگری پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به کلگری ، فریت بار تجاری به کلگری :

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به کلگری را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسب ترین نرخ حمل بار به کلگری بهره مند شوید. عمده بار تجاری که در حال حاضر به شهر کلگری صادر میشود شامل مواد غذایی وفرش دستباف میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستباف ایرانی را به کانادا دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به کلگری

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به کلگری میباشد.همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور بهم میرسانند. درصورتی که بار شما مقداری باشد که جهت حمل بار به کلگری مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین تعرفه حمل بار به کلگری فرستاده میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به ینگه دنیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به کلگری

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به کلگری

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسب ترین هزینه در محل بما بسپارید. پرسنل مجرب ما در محل شما حضور پیدا خواهند کرد. در حضور شما با استفاده از متریال استاندارد کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی انجام میگیرد.

2.دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

3.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت خروج از کشور احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. پرسنل ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

4.صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به کلگری با بهترین نرخ حمل بار به کلگری و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

5.ساخت جعبه چوبی در صورت نیاز شما

6.انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آن به مقصد پس از تایید

نکات مهم در هنگام تحویل بار در کلگری

پس از حمل بار به کلگری. پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر کلگری با شماره ارائه شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند. و حصول بار شما به شهر کلگری را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این اشخاص تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. از طرفی شما میتوانید پیش از آنها، با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید. پس از اطمینان از حصول بارتان به کلگری می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت کنید. شرکتهای هواپیمایی مبلغی را جهت دادن این اوراق از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ جدای از مبلغ حمل هوایی بار شما به کلگری میباشد.

حمل بار به کلگری تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات کانادا میباشد. حتما میدانید که عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به هزینه حمل بار هوایی شما در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند. همچنین در بیشتر فرودگاه ها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. توجه داشته باشید این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم BSF192 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است. ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به کانادا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود.

در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگ های گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک کانادا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات پرهیز کنید. پس از ارایه فرم BSF192 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود.

سپس مامور CBSA بار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سم پاشی جعبه های چوبی مورد بازید قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که فقط چوب خام نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سم پاشی ندارد. پس از تایید مامور CBSA بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد.