در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به ادمونتون اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ارسال و ترخیص در فرودگاه ادمونتون خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در حمل بار به ادمونتون دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به ادمونتون ( ارسال بار به ادمونتون ) میباشد. ادمونتون لنگرگاه شمالی کوریدور کلگری – ادمونتون محسوب شده و به عنوان «دروازه ورود به شمال» شناخته شده است. این شهر نقطه شروع پروژه‌های عظیم ماسه‌های نفتی در شمال آلبرتا و عملیات استخراج معادن بزرگ الماس در نواحی شمال غرب است. ادمونتون یک مرکز فرهنگی، دولتی و آموزشی به‌شمار می‌رود. همچنین میزبان جشنواره‌های سالانه‌ای است که لقب «شهر جشنواره‌های کانادا» را گرفته‌است. جمعیت ایرانی قابل توجهی از هموطنانمان ساکن ادمونتون هستند. این جمعیت عظیم بنا به نیازهای خود بطور مداوم در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم ادمونتون و ایران به طور مداوم درحال انجام هست.

با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم ادمونتون که به دنبال مراوده با کشورشان هستند. مراکز حمل و نقل هوایی مهمی در شهر ادمونتون وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به کانادا از این راه انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به ادمونتون (فریت بار به ادمونتون) یاری خواهد رساند. ما با تحویل بار از محل شرکت ، دفتر یا منزل شما، پس از ایجاد بسته بندی مناسب و اصولی بر روی بار شما جهت بسلامت رسیدن آن به ادمونتون امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار شما به ادمونتون انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی با بهترین نرخ حمل بار به ادمونتون صادر می گردد. خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح ذیل می باشد.

1.بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به ادمونتون

2. حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به ادمونتون

3. حمل بار تجاری از طریق فریت بار به ادمونتون

4. ارسال لوازم منزل به ادمونتون

مدارک لازم جهت ارسال بار به ادمونتون

اگر که شما به دنبال فرستادن بار به ادمونتون هستید. در اوزان پایین، فریت بار به ادمونتون (ارسال بار به ادمونتون) با هواپیما برای شما بصرفه می باشد.در این حالت شما نیاز به بلیط و پاسپورت خواهید داشت. البته در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نیست و اصلا بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک تمامی امور را به عهده دار میشود و نیازی به تسلیم آن مدارک نخواهد بود.

ولی در صورتی که شما به دنبال ارسال محموله ای تجاری میباشید. بر فرض مثال درخواست شما ارسال فرش، مواد غذایی، صنایع دستی، وسایل صنعتی یا فریت بار به ادمونتون میباشد. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی لازم و کافی میباشد. شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار هوایی به ادمونتون این امکان را دارد. از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار شما به ادمونتون نیز اقدام کند. پس اگر کارت بازرگانی شما آماده و یا دردسترس نیست. تنها کافیست این نکته را بما یادارور شوید.

حضور شما بعنوان فرستنده در فرودگاه و یا شرکت برای فریت بار به ادمونتون در بیشتر مواقع لازم نیست. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. و سپس با ماشین هایی با تگ شرکت آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی میرساند. و به امور گمرکی جهت حمل بار به ادمونتون خواهد پرداخت. اما اگر شما علاقه به حضور در فرودگاه دارید این موضوع نیز مشکلی در بر ندارد. در صورتی که شما خود مسافر نیستید. و مایل به فریت بار به ادمونتون مانند هدیه و سوغات به عزیزانتان میباشد. لاجیستوپک می تواند بار شما را از درب منزل تحویل گرفته و برای شما به شهر ادمونتون فریت نماید. در امر فریت بار به ادمونتون حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و دفتر لاجیستوپک الزامی نیست. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به ادمونتون ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خوهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به ادمونتون طی 4 تا 5 روز به این شهر میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده که از مدارک فریت بار به ادمونتون میباشد نیز ذکر گردیده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به ادمونتون

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به ادمونتون میباشد. که میتواند شامل چند عدد چمدان تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما نیز بشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید. این امکان را دارید که تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به ادمونتون را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات گوناگون شرکت لاجیستوپک بهره ببرید. خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به ادمونتون بدین شرح میباشد.

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به ادمونتون

حتما این نکته را مد نظر داشته باشید. که بسته بندی بار ارسالی به ادمونتون با باری که از ونک به تجریش ارسال میشود بسیار متفاوت است! درصورتی که بار شما بصورت اصولی و منطقی بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد پذیرش قرار نمیگیرد. البته ممکن است با خوش شانسی بار شما پذیرش شود. اگر این اتفاق رخ دهد. و بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به علت بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. لذا خسارت بار شما را نخواهد پرداخت. پس در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی انجام دهید. وبسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به آنسوی کره خاکی میشود.

نکته ای که حتما باید مد نظر داشته باشید این است. که تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما که به ادمونتون و دیگر شهرهای کانادا ارسال می گردد. میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه ادمونتون معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به ادمونتون میباشد که در شرکت لاجیستوپک قابل انجام خواهد بود.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به ادمونتون

در صورتی که عازم ادمونتون هستید. و نگران محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی خصوصا به آنطرف اقیانوس اطلس به سمت امریکا و کانادا هستید. پیشنهاد ما به شما استفاده از فریت بار به ادمونتون میباشد. چون هزینه فریت بار به ادمونتون حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز میباشد. برای استفاده ازین سرویس یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما دریافت میکنیم. و در صورت لزوم آن را بصورت اصولی بسته بندی مینماییم. سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل میکنیم. پس از اینکه امور گمرکی بار به سرانجام رسید. بارنامه هوایی شما با بهترین هزینه ارسال بار به ادمونتون ( مناسبترین تعرفه فریت بار به ادمونتون ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم میشود. با این شرایط با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در ذخیره پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و آسودگی خاطر کامل بسوی ادمونتون پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به ادمونتون ، فریت بار تجاری به ادمونتون :

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به ادمونتون را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسب ترین نرخ حمل بار به ادمونتون بهره ببرید. عمده بار تجاری که در حال حاضر بصورت فریت به ادمونتون انجام میشود شامل مواد غذایی ، فرش، صنایع دستی و وسایل صنعتی میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستباف ایرانی به کانادا به ویژه شهر ادمونتون را دارد. و آماده ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به ادمونتون

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به ادمونتون میباشد.همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور پیدا میکنند. درصورتی که بار شما به مقداری است که جهت حمل هوایی به ادمونتون مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی و آماده میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین تعرفه حمل بار به ادمونتون فرستاده ارسال میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به ینگه دنیا را به ما بسپارید و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به ادمونتون

1. بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به ادمونتون

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسب ترین هزینه در محل را به ما محول کنید. پرسنل مجرب در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی جهت فریت بار به ادمونتون انجام میگیرد.

2. دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

3.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت خروج از کشور احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. پرسنل ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در اسرع وقت انجام خواهند داد.

4. صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به ادمونتون با بهترین نرخ حمل بار به ادمونتون و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

5. ساخت جعبه چوبی در صورت نیاز شما

6. انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آن به مقصد پس از تایید

نکات مهم در هنگام تحویل بار در ادمونتون

پس از حمل هوایی بار به ادمونتون، پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر ادمونتون با شماره تلفن یادداشت شده در بارنامه تحت عنوان گیرنده کالا تماس میگیرند. و رسیدن بار شما به شهر ادمونتون را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این افراد تلاش خاص و ویژه ای برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. شما میتوانید قبل از آنان پیش دستی نمایید. با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید.

پس از اطمینان از رسیدن بار به ادمونتون می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکت های هواپیمایی مبلغی را جهت ارائه این مدارک از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ سوای از مبلغ حمل بار به ادمونتون میباشد.

ارسال بار به ادمونتون تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات کانادا میباشد. طبعا عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. هر فرودگاهی مبالغی را بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری از گیرنده کالا دریافت میکند. و این موضوع هیچگونه ارتباطی به پول حمل بار هوایی شما در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند.

همچنین در بیشتر فرودگاه ها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. البته که این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم BSF192 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است.معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به کانادا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود.

در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگ های گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات اگر که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک کانادا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات اجتناب کنید. به این دلیل که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت.

پس از ارایه فرم BSF192 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور CBSA بار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بررسی قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که تنها چوب خام است که نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سمپاشی ندارد. پس از تایید مامور CBSA بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد. طبیعتا حمل کالا تا محل اقامت شما در ادمونتون به عهده خودتان خواهد بود.