در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به هلیفکس اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ارسال و ترخیص در فرودگاه هلیفکس خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در حمل بار به هلیفکس دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به هلیفکس یا فریت بار به هلیفکس ( ارسال بار به هلیفکس ) میباشد. شهر هلیفکس بزرگترین شهر آتلانتیک کانادا و از پر ترددترین بنادر شرق آمریکای شمالی می‌باشد. که به واسطه همجواری آن با اقیانوس اطلس، طبیعت بسیار زیبایی دارد. هلیفکس یکی از شلوغ ترین بنادر در کانادا میباشد.جمعیت ایرانی قابل توجهی از هموطنانمان ساکن هلیفکس هستند. این جمعیت بنا به علت های زیادی در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم هلیفکس و ایران به طور مداوم درحال انجام هست.

این شهر همچنین از وجود بنادر عظیمی در امر حمل و نقل دریایی نیز بهره میبرد. با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم هلیفکس که بدنبال مراوده با کشورشان هستند. مراکز حمل و نقل هوایی و دریایی مهمی در شهر هلیفکس وجود دارد. بهمین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به کانادا از طریق ارسال بار به هلیفکس انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بسته بندی و ارسال بار، شما را در ارسال بار به هلیفکس (فریت بار به هلیفکس) یاری خواهد رساند. ما با تحویل بار از محل شرکت ، دفتر یا منزل شما، پس از ایجاد بسته بندی مناسب و اصولی بر روی بار شما جهت بسلامت رسیدن آن به هلیفکس امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت ارسال بار به هلیفکس انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی یا دریایی با بهترین هزینه ارسال بار به هلیفکس صادر می گردد.

خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح ذیل می باشد :

1.بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به هلیفکس

2.حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به هلیفکس

3.حمل بار تجاری از طریق فریت بار به هلیفکس

4.ارسال لوازم منزل به هلیفکس

5حمل دریایی لوازم منزل به هلیفکس و گروپاژ دریایی

مدارک لازم جهت ارسال بار به هلیفکس

اگر که شما به دنبال ارسال بار به هلیفکس هستید. در اوزان پایین، فریت بار به هلیفکس (ارسال بار به هلیفکس) با هواپیما برای شما بصرفه می باشد. در این حالت شما نیاز به بلیط و پاسپورت خواهید داشت. البته در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نیست و اصلا بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک تمامی امور را به عهده گرفته و نیازی به تسلیم آن مدارک نخواهد بود.

ولی در صورتی که شما به دنبال ارسال محموله ای تجاری میباشید. بر فرض مثال درخواست شما فریت بار لس انجلس، ارسال فرش دستبافت، صنایع دستی ، وسایل صنعتی و مواد غذایی را دارید. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی و کافی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به هلیفکس قادر است. از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار شما به هلیفکس نیز اقدام کند. پس در جهت فریت بار به هلیفکس اگر کارت بازرگانی شما آماده و یا دردسترس نیست. تنها کافیست این نکته را بما یادارور شوید.

حضور شما در امر فریت بار به هایفکس به عنوان فرستنده در فرودگاه و یا شرکت در اکثر اوقات لازم نیست. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. وسپس با ماشین هایی با تگ شرکت آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی میرساند. و به امور گمرکی جهت حمل بار به هلیفکس خواهد پرداخت. اما اگر شما علاقه به حضور در فرودگاه دارید این موضوع نیز مشکلی در بر ندارد.

در صورتی که شما مسافر نیستید و مایل به فریت بار به هلیفکس مانند ارسال هدیه و سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک می تواند بار شما را از درب منزل تحویل گرفته و برای شما به شهر هلیفکس فریت نماید. در امر فریت بار به هلیفکس الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و دفتر لاجیستوپک نیست. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به هلیفکس ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خوهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به هلیفکس طی 4 تا 5 روز به این شهر میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده که از مدارک فریت بار به هلیفکس میباشد نیز ذکر شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به هلیفکس

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به هلیفکس میباشد. از چند عدد چمدان کوچک تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به هلیفکس را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات گوناگون شرکت لاجیستوپک بهره ببرید.خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به هلیفکس به صورت ذیل میباشد:

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به هلیفکس

حتما این نکته را مد نظر داشته باشید. که بسته بندی بار ارسالی به هلیفکس با باری که از میدان احتشامیه به ونک ارسال میشود بسیار متفاوت است. درصورتی که بار شما بصورت اصولی و دقیق بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد قبول قرار نمیگیرد. البته ممکن است با خوش شانسی بار شما مورد پذیرش قرار بگیرد.که اگر این اتفاق بیفتد و بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به علت بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. لذا خسارت بار شما را نخواهد پرداخت. پس در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی ای انجام دهید. وبسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به آنسوی کره خاکی میشود.

نکته ای که حتما باید در نظر بگیرید این است.که تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما که به هلیفکس و دیگر شهرهای کانادا ارسال می گردد. میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه هلیفکس معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به هلیفکس میباشد. که در شرکت لاجیستوپک قابل انجام خواهد بود.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به هلیفکس

در صورتی که عازم هلیفکس هستید. و نگران محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی خصوصا به آنطرف اقیانوس اطلس بسمت امریکا و کانادا هستید. پیشنهاد ما به شما استفاده از فریت بار به هلیفکس میباشد. چون هزینه فریت بار به هلیفکس حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل میگیریم. و در صورت نیاز آن را بصورت اصولی بسته بندی مینماییم.سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل میکنیم. پس از اینکه امور گمرکی بار به سرانجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین هزینه ارسال بار به هلیفکس ( مناسب ترین تعرفه فریت بار به هلیفکس ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم میشود. در این صورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در ذخیره پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خاطری آسوده بسوی هلیفکس پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به هلیفکس ، فریت بار تجاری به هلیفکس

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به هلیفکس را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسبترین نرخ حمل بار به هلیفکس بهره ببرید. عمده بار تجاری که بصورت فریت بار به هلیفکس انجام میشود شامل مواد غذایی، فرش دستبافت، صنایع دستی و وسایل صنعتی میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستبافت ایرانی به کانادا بویژه شهر هلیفکس را دارد. و آماده ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به هلیفکس

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به هلیفکس میباشد.

همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور پیدا میکنند. درصورتی که بار شما به مقداری است که جهت حمل هوایی به هلیفکس مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی و آماده میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین تعرفه حمل بار به هلیفکس فرستاده ارسال میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به ینگه دنیا را به ما بسپارید و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

ه) حمل دریایی لوازم منزل به هلیفکس

اگر که حجم لوازم منزل شما در حدود 30 مترمکعب یا بیشتر میباشد. و یا شما مایل به ارسال تمامی لوازم منزل خود به هلیفکس هستید. دراین وضعیت حمل بار به هلیفکس (لوازم منزل ) بصورت هوایی مقرون بصرفه نمیباشد. و شما بهتر است بوسیله حمل دریایی لوازم منزل خود را به هلیفکس ارسال نمایید. پرسنل مجرب لاجیستوپک خود را به منزل شما میرسانند. و با انجام بسته بندی تخصصی لوازم منزل جهت حمل دریایی لوازم منزل جهت حمل دریایی لوازم منزل به هلیفکس آن را در کانتینرهای 20 و یا 40 فوت بارگیری مینمایند. پس از مهار بار جهت عدم جابجایی و آسیب در طول مسیر حمل دریایی آن را به گمرک متنقل مینمایند. و تشریفات گمرکی جهت حمل دریایی بار لوازم منزل به هلیفکس انجام خواهد گرفت. سپس بار شما زمینی به سمت بندر انتقال داده میشود. و جهت ارسال به هلیفکس با بهترین نرخ حمل ارسال بار به هلیفکس بر روی کشتی بارگیری میشود. بار لوازم منزل شما حدود 45 تا 60 روز دیگر در بندر شهر هلیفکس به شما تحویل خواهد شد.

و) گروپاژ دریایی

کم هزینه ترین و طولانی ترین راه فرستادن بار لوازم منزل به هلیفکس گروپاژ بار به هلیفکس میباشد. در صورتی که شما در ارسال لوازم منزل خود به هلیفکس محدودیت زمانی ندارید. و بار شما به مقداری باشد که حجم یک کانتینر 20 فوت را تماما پر نمیکند. شما میتوانید فضای باقیمانده در کانتینر را با افراد دیگر تقسیم کنید. و در هزینه های ارسال بار به هلیفکس صرفه جویی نمایید. در اینصورت شما هزینه بسته بندی بار خود را پرداخت میکنید. ولی در هزینه های انجام امور گمرکی، حمل زمینی بار به بندر، هزینه های بارگیری بر روی کشتی و هزینه حمل دریایی بار به هلیفکس با افراد دیگر مشارکت می نمایید.

نکته قابل بحث همانطور که گفته شد. هزینه پایین آن نسبت به حمل یک جای لوازم منزل شما به هلیفکس از طرق دیگر (حمل یک جای بارتان با هواپیما و یا حمل تمامی بارتان با یک کانتینر به هلیفکس) میباشد.

اما نکته منفی این است . در صورتی که بار افراد داخل کانتینر در مبادی خروجی و ورودی کشورها و گمرکات دارای مشکلی امنیتی، حراستی باشد. تمامی بار کانتینر بطور یکجا ضبط و توقیف میشود. و شما میبایست با صرف هزینه دموراژ، انبارداری، امور اداری و حقوقی و صرف وقت بار خود را آزاد نمایید. اما توصیه اکید لاجیستوپک به شما این است. در صورت نیاز به گروپاژ شناخت کافی نسبت به افرادی که بار خود را با آنها شریک میشوید داشته باشید. پس از اطمینان کامل در صدد بسته بندی کامل بارها و ارسال آن به هلیفکس بصورت مشارکتی باشید. در صورت احساس نیاز به مشاوره با ما تماس برقرار نمایید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به هلیفکس

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به هلیفکس

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسب ترین هزینه در محل بما بسپارید. پرسنل مجرب ما در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی انجام میگیرد.

2دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

3. انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت خروج از کشور احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. پرسنل ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

4. صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به هلیفکس با بهترین نرخ حمل بار به هلیفکس و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

5. ساخت جعبه چوبی در صورت نیاز شما

6. انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آن به مقصد پس از تایید

نکات مهم در هنگام تحویل بار در هلیفکس

پس از حمل هوایی بار شما به هلیفکس. پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر هلیفکس با شماره تلفن یادداشت شده در بارنامه تحت عنوان گیرنده کالا تماس میگیرند. و رسیدن بار شما به شهر هلیفکس را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این افراد تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. شما قبل از انان پیش دستی نمایید. با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید.

پس از اطمینان از رسیدن بارتان به هلیفکس می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکتهای هواپیمایی مبلغی را جهت ارائه این مدارک از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ سوای از مبلغ حمل بار به هلیفکس میباشد.

ارسال بار به هلیفکس تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات کانادا میباشد. طبعا در پروسه حمل بار به هلیفکس عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. هر فرودگاهی مبالغی را بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری از گیرنده کالا دریافت میکند. و این موضوع هیچگونه ارتباطی به پول حمل بار به هلیفکس در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشد.

همچنین در بیشتر فرودگاه ها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. البته که این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را بصورت فریت بار به هلیفکس ارسال نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم BSF192 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است.معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به کانادا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود.

در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگ های گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات اگر که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک کانادا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات اجتناب کنید. به این دلیل که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت.

.