در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به مونترال اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ارسال و ترخیص در فرودگاه مونترال خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در حمل بار به مونترال دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی بار و فریت بار به مونترال ( ارسال بار به مونترال ) میباشد. مونترال بزرگترین شهر در کشور کانادا و دومین شهر بزرگ این کشور بعد از تورنتو می‌باشد. مونترال هم‌چنین میزان قابل توجهی جمعیت انگلیسی‌ زبان و مهاجر متفرقه دارد. از لحاظ جغرافیایی مونترال در شرق کانادا قرار دارد. این شهر بزرگ‌ترین مرکز تجاری صنعتی و فرهنگی کانادا است. شهر مونترآل یک شهر با مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف است. شهر مونترآل یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور کانادا می‌باشد. این جمعیت بنا به علل زیادی در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم مونترال و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

این شهر همچنین از وجود بنادر در امر حمل و نقل دریایی نیز بهره میبرد. با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم مونترال که احتیاج به مراوده با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی و دریایی مهمی در شهر مونترال وجود دارد. بهمین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به کانادا از این طریق حمل بار به مونترال انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به مونترال (فریت بار به مونترال) یاری خواهد رساند. این شرکت قادر خواهد بود انواع بار را در محل منزل انبار یا دفتر شما تحویل گرفته ، پس از اعمال بسته بندی حرفه ای بر روی بار شما جهت حمل بار به مونترال امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار به مونترال انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی یا دریایی با بهترین هزینه ارسال بار به مونترال صادر می گردد.

خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح پایین می باشد:

1.بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به مونترال

2.حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به مونترال

3.حمل بار تجاری از طریق فریت بار به مونترال

4.ارسال لوازم منزل به مونترال

5.حمل دریایی لوازم منزل به مونترال

6.گروپاژ دریایی بار به مونترال

مدارک لازم جهت ارسال بار به مونترال

درصورتی که شما به دنبال به ارسال بار به مونترال میباشید. در اوزان پایین، فریت بار به مونترال (ارسال بار به مونترال) بوسیله هواپیما برای شما بصرفه می باشد. در اینصورت شما احتیاج به بلیط و پاسپورت در قسمت بار فرودگاه امام خمینی را دارید. البته در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نباشد و شما بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک میتواند از جانب شما انجام امور گمرکی را به عهده گرفته و نیازی به ارائه مدارک نخواهد بود.

در صورتی که بار شما شکل تجاری به خود بگیرد. به عنوان مثال درخواست شما فریت بار به مونترال ، ارسال مواد غذایی و یا فرش به مونترال باشد. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی و کافی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به مونترال قادر است. از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار به مونترال نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در حال حاضر موجود نمی باشد در جهت حمل بار به مونترال تنها کافیست این مورد را به ما تذکر دهید.

مورد دیگر در امر فریت بار به مونترال اینکه در اکثر مواقع حضور صاحب بار چه بصورت مسافری و چه بصورت تجاری در فرودگاه الزامی نیست. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. وسپس حمل زمینی آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی انجام میدهد. و به امور گمرکی جهت حمل بار به مونترال خواهد پرداخت. با اینحال برخی از تجار یا مسافرین مایل به حضور در فرودگاه میباشند که این نیز مشکلی ندارد.

در صورتی که شما مسافر نیستید. و مایل به فریت بار به مونترال مانند ارسال بار یا سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک می تواند بار شما را از درب منزل تحویل گرفته و برای شما به شهر مونترال فریت نماید. فریت بار به مونترال الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسبترین نرخ ارسال بار به مونترال ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خوهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به مونترال طی 4 تا 5 روز به مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده به شما که از مدارک فریت بار به مونترال میباشد ذکر شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به مونترال

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به مونترال میباشد. که تعداد کمی مانند چند عدد چمدان تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به مونترال را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات متنوع شرکت لاجیستوپک بهره ببرید. خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به مونترال بصورت ذیل میباشد:

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به مونترال

توجه کنید. بسته بندی بار جهت فریت بار مونترال با باری که از هفت تیر به میدان احتشامیه ارسال میشود بسیار متفاوت است! درصورتی که بار شما بصورت منطقی و دقیق بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد قبول قرار نمیگیرد. در صورتی که شانس یاری نماید و بار شما با تعهد و … مورد پذیرش قرار بگیرد. اگر بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما بعلت بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. و خسارت بار شما را نخواهد پرداخت. لذا در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی ای انجام دهید. وبسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به آنسوی کره خاکی میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما که به مونترال و دیگر شهرهای کانادا ارسال می گردد. میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه مونترال معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به مونترال میباشد.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به مونترال

در صورتی که عازم مونترال هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی خصوصا به آنطرف اقیانوس اطلس بسمت امریکا و کانادا رنج میبرید. به هیچ وجه نگران نباشید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به مونترال میباشد. چون هزینه فریت بار به مونترال حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت نیاز آن را بصورت اصولی بسته بندی مینماییم.سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین هزینه ارسال بار به مونترال ( مناسبترین نرخ فریت بار به مونترال ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم میشود. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در سیو پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی مونترال پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به مونترال ، فریت بار تجاری به مونترال :

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به مونترال را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسبترین نرخ حمل بار به مونترال بهره مند شوید. عمده بار تجاری که در حال حاضر بصورت فریت بار به مونترال صادر میشود شامل مواد غذایی وفرش دستبافت میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستباف ایرانی را به کانادا دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به مونترال

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل بار به مونترال میباشد.

همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور بهم میرسانند. درصورتی که بار شما مقداری باشد که جهت حمل به مونترال مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین تعرفه حمل بار به مونترال فرستاده میشود.

تجربه سخت ارسال لوازم منزل به ینگه دنیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

ه) حمل دریایی لوازم منزل به مونترال

در صورتی که حجم لوازم منزل شما در حدود 30 مترمکعب یا بیشتر میباشد. یا انکه شما مایل به ارسال تمامی لوازم منزل خود به مونترال هستید. دراین وضعیت حمل بار به مونترال (لوازم منزل ) بصورت هوایی به صرفه نمیباشد.

و شما میبایست بوسیله حمل دریایی لوازم منزل خود را به مونترال ارسال نمایید. پرسنل مجرب لاجیستوپک خود را به منزل شما میرسانند. و با انجام بسته بندی تخصصی لازم جهت حمل دریایی لوازم منزل آن را در کانتینرهای 20 و یا 40 فوت بارگیری مینمایند. پس از مهار بار جهت عدم جابجایی و ریزش در طول مسیر حمل دریایی آن را به گمرک متنقل مینمایند. و تشریفات گمرکی جهت حمل دریایی بار به مونترال انجام خواهد گرفت. سپس بار شما زمینی به سمت بندر انتقال داده میشود. و جهت ارسال به مونترال با بهترین نرخ حمل ارسال بار به مونترال بر روی کشتی بارگیری میشود. بار لوازم منزل شما حدود 45 تا 60 روز دیگر در بندر شهر مونترال به شما تحویل خواهد شد.

و) گروپاژ دریایی

کم هزینه ترین و طولانی ترین راه فرستادن بار لوازم منزل به مونترال ( فریت بار به مونترال) گروپاژ بار به مونترال میباشد. در صورتی که شما در ارسال لوازم منزل خود به مونترال تعجیل ندارید. و بار شما به مقداری باشد که حجم یک کانتینر 20 فوت را تماما پر نمیکند. شما میتوانید فضای باقیمانده در کانتینر را با افراد دیگر تقسیم و مشارکت نمایید. و در هزینه های ارسال بار به مونترال صرفه جویی نمایید. در اینصورت شما هزینه بسته بندی بار خود را پرداخت میکنید. ولی در هزینه های انجام امور گمرکی، حمل زمینی بار به بندر، هزینه های بارگیری بر روی کشتی و هزینه حمل دریایی بار به مونترال با افراد دیگر مشارکت می نمایید. نکته قابل بحث همانطور که گفته شد. کم هزینه بودن آن نسبت به حمل یک جای لوازم منزل شما به مونترال از طرق دیگر (حمل یک جای بارتان با هواپیما و یا حمل تمامی بارتان با یک کانتینر به مونترال) میباشد.

اما نکته منفی چیست ؟! در صورتی که بار افراد داخل کانتینر در مبادی خروجی و ورودی کشورها و گمرکات دارای مشکلی امنیتی، حراستی باشد. تمامی بار کانتینر بطور یکجا توقیف میشود. و شما میبایست با صرف هزینه دموراژ، انبارداری، امور اداری و حقوقی و صرف وقت بار خود را آزاد نمایید. پیشنهاد لاجیستوپک به شما این است.در صورت نیاز به گروپاژ شناخت کافی نسبت به افرادی که بار خود را با آنها شریک میشوید داشته باشید. پس از اطمینان کامل در صدد بسته بندی کامل بارها و ارسال بار به مونترال بصورت مشارکتی باشید. در صورت احساس نیاز به مشاوره با ما تماس برقرار نمایید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به مونترال

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به مونترال

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسبترین هزینه در محل بما بسپارید. پرسنل مجرب ما در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی جهت فریت بار به مونترال انجام میگیرد.

2.دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

3.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت خروج از کشور احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. پرسنل ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

4.صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به مونترال با بهترین نرخ حمل بار به مونترال و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

5.انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آن به مقصد پس از تایید

6.ساخت جعبه چوبی در صورت نیاز شما

نکات مهم در هنگام تحویل بار در مونترال

پس از حمل هوایی بار شما به مونترال. پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر مونترال با شماره تلفن ارائه شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند. و رسیدن بار شما به شهر مونترال را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این افراد تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. از طرفی شما میتوانید پیش دستی نموده، با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید.

پس از اطمینان از حصول بارتان به مونترال می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکتهای هواپیمایی مبلغی را جهت ارائه این اوراق از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ جدای از مبلغ حمل بار به مونترال میباشد.

ارسال بار به مونترال تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات کانادا میباشد. توجه داشته باشید که عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به پول حمل بار هوایی مونترال در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند.

همچنین در بیشتر فرودگاهها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. توجه داشته باشید این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم BSF192 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است.معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به کانادا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود.

در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگهای گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک کانادا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات پرهیز کنید. چرا که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت. پس از ارایه فرم BSF192 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور CBSA بار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بازید قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که فقط چوب خام نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سمپاشی ندارد. پس از تایید مامور CBSA بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد.