در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به اتاوا اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ارسال و ترخیص در فرودگاه اتاوا خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در حمل بار به اتاوا دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی، حمل بار به اتاوا یا فریت بار به اتاوا ( ارسال بار به اتاوا ) میباشد. اتاوا پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانهٔ اتاوا واقع شده‌است. ایرانیان بسیاری در این شهر سکونت دارند. این جمعیت به دلایل زیادی در تماس با کشور مادری خود، ایران هستند. مبادلات خانوادگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم اتاوا و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم اتاوا که احتیاج به مراوده با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی مهمی در شهر اتاوا وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به کانادا از طریق حمل بار به تاوا انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بسته بندی و ارسال بار، شما را در ارسال بار به اتاوا (فریت بار به اتاوا) یاری خواهد رساند. این شرکت بار شما را در محل منزل، انبار یا دفتر شما تحویل میگیرد. سپس آن را به شیوه ای صحیح و حرفه ای بسته بندی میکند. و سپس امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت ارسال بار به اتاوا انجام میدهد. پس از آن بارنامه هوایی با کمترین هزینه ارسال بار به اتاوا صادر می گردد.

خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به این شرح می باشد:

1.بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به اتاوا

2.حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به اتاوا

3. حمل بار تجاری از طریق فریت بار به اتاوا

4.ارسال لوازم منزل به اتاوا

مدارک لازم جهت ارسال بار به اتاوا

درصورتی که شما به دنبال به ارسال بار به اتاوا میباشید. در اوزان پایین، فریت بار به اتاوا (ارسال بار به اتاوا) بوسیله هواپیما برای شما مقرون بصرفه می باشد. در اینصورت شما احتیاج به بلیط و پاسپورت در قسمت بار فرودگاه امام خمینی را دارید. اما در صورتی که شما بار را برای آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک میتواند از جانب شما انجام امور گمرکی مربوط به حمل بار به اتاوا را به عهده گرفته و نیازی به مدارک نخواهد بود.

اما در صورتی که بار ارسالی شما تجاری باشد. مثلا درخواست شما فریت بار به اتاوا، ارسال مواد غذایی، فرش، صنایع دستی یا وسایل صنعتی به اتاوا میباشد. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی و کافی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به اتاوا قادر است. از کارت بازرگانی دیگر همکاران جهت ارسال بار به اتاوا نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در جهت فریت بار به اتاوا در حال حاضر اماده نمی باشد. فقط کافیست این مورد را به ما گزارش دهید.

مطلب دیگر اینکه برای فریت بار به اتاوا در اکثر مواقع نیازی به حضور فرستنده بار مسافری یا تجاری در فرودگاه نمیباشد.لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل میگیرد. پس از تحویل آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی بصورت زمینی ارسال میکند. و به امور گمرکی جهت حمل بار به اتاوا میپردازد. البته بعضی از فرستندگان علاقمند به حضور در فرودگاه هستند. که این موضوع نیز مانعی ندارد.

چنانچه مایل به فریت بار به اتاوا مانند سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک می تواند بار شما را از درب منزل تحویل گرفته و برای شما به شهر اتاوا فریت نماید. فریت بار به اتاوا الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به اتاوا ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خواهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به اتاوا طی 4 تا 5 روز به مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده که از مدارک فریت بار به اتاوا میباشد نیز ذکر شده است.

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به اتاوا

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به اتاوا میباشد. که تعداد کمی مانند چند عدد چمدان تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به اتاوا را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات متنوع شرکت لاجیستوپک بهره ببرید.خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به اتاوا بصورت ذیل میباشد:

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به اتاوا

توجه کنید. بسته بندی بار جهت فریت به اتاوا با باری که از نوبنیاد به هفت تیر ارسال میشود بسیار متفاوت است! درصورتی که بار شما بصورت منطقی و دقیق بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد قبول قرار نمیگیرد. در صورتی که شانس یاری نماید و بار شما با تعهد و … مورد پذیرش قرار بگیرد. اگر بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به علت بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. و خسارت بار شما را نخواهد پرداخت. لذا در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی ای انجام دهید. وبسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به آنسوی کره خاکی میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما که به اتاوا و دیگر شهرهای کانادا ارسال می گردد.

میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه اتاوا معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل بار به اتاوا میباشد که در شرکت لاجیستوپک قابل انجام خواهد بود.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به اتاوا

در صورتی که عازم اتاوا هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی خصوصا به آنطرف اقیانوس اطلس به سمت امریکا و کانادا رنج میبرید. به هیچ وجه نگران نباشید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به اتاوا میباشد. چون هزینه فریت بار به اتاوا حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت نیاز آن را بصورت اصولی بسته بندی مینماییم.سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین هزینه ارسال بار به اتاوا ( مناسب ترین نرخ فریت بار به اتاوا ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم میشود. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در سیو پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی اتاوا پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به اتاوا ، فریت بار تجاری به اتاوا :

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری به اتاوا را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسب ترین نرخ حمل بار به اتاوا بهره مند شوید. عمده بار تجاری که در حال حاضر بصورت فریت بار به اتاوا صادر میشود شامل مواد غذایی، فرش دستبافت، صنایع دستی و وسایل صنعتی میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستباف ایرانی را به کانادا به ویژه اتاوا را دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به اتاوا

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل هوایی بار به اتاوا میباشد.

همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور بهم میرسانند. درصورتی که بار شما مقداری باشد که جهت حمل هوایی به اتاوا مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین تعرفه حمل بار به اتاوا فرستاده میشود.

تجربه سخت ارسال لوازم منزل به ینگه دنیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به اتاوا

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به اتاوا

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسبترین هزینه در محل بما بسپارید. پرسنل مجرب ما در محل شما حضور پیدا خواهند کرد. در حضور شما با استفاده از متریال استاندارد کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی جهت فریت بار به اتاوا انجام میگیرد.

2. دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید.

3.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما جهت فریت بار به اتاوا در قسمت بار فرودگاه جهت خروج از کشور احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. پرسنل ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

4. صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به اتاوا با بهترین نرخ حمل بار به اتاوا و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

5. ساخت جعبه چوبی در صورت نیاز شما

6. انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آن به مقصد پس از تایید

نکات مهم در هنگام تحویل بار در اتاوا

پس از حمل بار به اتاوا پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر اتاوا با شماره ارائه شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند. و حصول بار شما به شهر اتاوا را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند
کارمندان هواپیمایی تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شمایید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. از طرفی شما میتوانید پیش از آنها، با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را جویا شوید.

پس از اطمینان از حصول بارتان به اتاوا می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت کنید. شرکت های هواپیمایی مبلغی را جهت دادن این اوراق از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ جدای از مبلغ حمل هوایی بار شما به اتاوا میباشد.

ارسال بار به اتاوا تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات کانادا میباشد. حتما میدانید که عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به هزینه حمل بار هوایی شما در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند.

همچنین در بیشتر فرودگاه ها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. توجه داشته باشید این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم BSF192 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است. ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به کانادا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود.

در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگ های گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد. ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک کانادا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات پرهیز کنید.

پس از ارایه فرم BSF192 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور CBSA بار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بازید قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که فقط چوب خام نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سمپاشی ندارد. پس از تایید مامور CBSA بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد.