در این متن سعی داریم در خصوص انواع مختلف حمل بار به ونکوور اطلاعات کامل و دقیقی به شما بدهیم. این اطلاعات شامل موارد مهمی که در خصوص بسته بندی و استانداردهای آن، حمل بار تا گمرک فرودگاه و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ارسال و ترخیص در فرودگاه ونکوور خواهد بود. لذا صبوری کنید و متن را بصورت کامل مطالعه کنید تا در حمل بار به ونکوور دچار مشکل نشوید. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با ما مستقیما تماس بگیرید.

لاجیستوپک مجری خدمات بسته بندی، حمل بار به ونکوور یا فریت بار به ونکوور ( ارسال بار به ونکوور ) میباشد. شهر ونکوور یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور کانادا می‌باشد. این جمعیت عظیم بنا به علت های زیادی در تماس با کشور مادری خود، ایران میباشند. مبادلات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری بین ایرانیان مقیم ونکوور و ایران به طور روزمره درحال انجام هست.

این شهر همچنین از وجود بنادر در امر حمل و نقل دریایی نیز بهره میبرد. با در نظر گرفتن نیاز ایرانیان مقیم ونکوور که احتیاج به مراوده با کشور خودشان را دارند. مراکز حمل و نقل هوایی و دریایی مهمی در شهر ونکوور وجود دارد. به همین علت مقدار زیادی از بار ارسالی از ایران به کانادا از این طریق ارسال بار به ونکوور انجام میگیرد.

لاجیستوپک مجری هوایی بار، شما را در ارسال بار به ونکوور (فریت بار به ونکوور) یاری خواهد رساند. این شرکت قادر خواهد بود انواع بار را در محل منزل انبار یا دفتر شما تحویل گرفته ، پس از ایجاد بسته بندی حرفه ای جهت ارسال بار به ونکوور و سالم رسیدن آن به ونکوور، امور گمرکی را در گمرکات کشور مبدا و جهت حمل بار به ونکوور انجام دهد. پس از آن بارنامه هوایی یا دریایی با بهترین نرخ حمل بار به ونکوور صادر می گردد.

خدمات بار هوایی شرکت لاجیستوپک به شرح ذیل می باشد.

1.بسته بندی تخصصی بار جهت حمل بار به ونکوور

2.حمل اضافه بار مسافری از طریق فریت بار به ونکوور

3.حمل بار تجاری از طریق فریت بار به ونکوور

4.ارسال لوازم منزل به ونکوور

5.حمل دریایی لوازم منزل به ونکوور

6.گروپاژ دریایی به ونکوور

مدارک لازم جهت ارسال بار به ونکوور

در صورتی که شما در پی ارسال بار به ونکوور باشید. در اوزان پایین، فریت بار به ونکوور (ارسال بار به ونکوور) با هواپیما برای شما بصرفه می باشد.در این شرایط شما نیاز به بلیط و پاسپورت خواهید داشت. البته در صورتی که بلیط و پاسپورت حاضر نباشد و شما بار را برای یکی از آشنایان خود ارسال مینمایید. لاجیستوپک تمامی امور را دست گرفته و نیازی به آن مدارک نخواهد بود.

اما اگر قصد شما ارسال بار تجاری باشد. بر فرض مثال درخواست فریت بار به ونکوور ارسال فرش و مواد غذایی باشد. ارائه فاکتور فروش، پکینگ لیست و کارت بازرگانی در اکثر موارد جهت انجام تشریفات گمرکی الزامی و کافی میباشد.

شرکت لاجیستوپک با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به ونکوور قادر است. از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال بار به ونکوور نیز اقدام کند. اگر که کارت بازرگانی شما در حال حاضر موجود نمی باشد تنها کافیست این مورد را به ما تذکر دهید.

در هنگام فریت بار به ونکوور حضور فرستنده بار در بیشتر مواقع الزامی نمیباشد. لاجیستوپک بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل گرفته. وسپس حمل زمینی آن را به قسمت بار فرودگاه امام خمینی انجام میدهد. و به امور گمرکی جهت حمل بار به ونکوور خواهد پرداخت. اما اگر شما علاقه به حضور در فرودگاه دارید این موضوع نیز مشکلی در بر ندارد.

در صورتی که شما مسافر نیستید. و مایل به فریت بار به ونکوور یا سوغات به عزیزان خود هستید. لاجیستوپک می تواند بار شما را از درب منزل تحویل گرفته و برای شما به شهر ونکوور فریت نماید. فریت بار به ونکوور الزامی به حضور مسافر و فرستنده کالا در فرودگاه و یا دفتر لاجیستوپک نخواهد داشت. به این منظور لاجیستوپک پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ ارسال بار به ونکوور ، رزرو کتبی بار شما را از ایرلاین دریافت خواهد نمود. و همراه بارنامه به شما تقدیم خواهد کرد. معمولا بارهای مسافری و تجاری به ونکوور طی 4 تا 5 روز به مقصد میرسند. البته این موضوع در رزرو کتبی ارایه شده که از مدارک فریت بار به ونکوور میباشد ذکر شده است

خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به ونکوور

شرکت لاجیستوپک مجری سرویس های متنوع بار هوایی جهت ارسال بار به ونکوور میباشد. از چند عدد چمدان گرفته تا کانتینرهای 40 فوت دریایی حاوی لوازم منزل شما را شامل میشود. چناچه شما مسافر یا تاجر باشید میتوانید تمام عملیات بسته بندی ارسال بار به ونکوور را بصورت تضمینی بما بسپارید. و از خدمات گوناگون شرکت لاجیستوپک بهره ببرید.خدمات هوایی شرکت لاجیستوپک در امر ارسال بار به ونکوور بصورت ذیل میباشد:

الف ) بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به ونکوور

قطعا به این نکته اشراف دارید. که بسته بندی بار ارسالی به ونکوور با باری که از ضرابخانه به ونک ارسال میشود بسیار متفاوت است! درصورتی که بار شما بصورت اصولی و دقیق بسته بندی نشود. در قسمت بار فرودگاه امام خمینی مورد قبول قرار نمیگیرد. البته ممکن است با خوش شانسی بار شما مورد پذیرش قرار بگیرد. که اگز این اتفاق بیفتد و بار در پروسه حمل متوجه آسیب شود، هواپیمایی از دادن خسارت شما به علت بسته بندی نامناسب طفره خواهد رفت. و خسارت بار شما را نخواهد پرداخت. لذا در راستای سلامت بار خود یک سرمایه گذاری مفید و منطقی ای انجام دهید. وبسته بندی اصولی آن را به لاجیستوپک بسپارید. بار در هر وزنی توسط پرسنل مجرب و مواد استاندارد بسته بندی و آماده حمل به آنسوی کره خاکی میشود.

توجه داشته باشید. تمامی جعبه های چوبی حاوی بار شما که به ونکوور و دیگر شهرهای کانادا ارسال می گردد. میبایست سمپاشی شده و مدارک معتبر سمپاشی به بارنامه شما الصاق گردیده باشد. در صورتی که جعبه های چوبی محتوی بار شما سمپاشی نشود. بار شما با هزینه شما در فرودگاه ونکوور معدوم می گردد. لذا سمپاشی جعبه های چوبی امری مهم در پروسه حمل کالا به ونکوور میباشد.

ب ) حمل اضافه بار مسافری به ونکوور

در صورتی که عازم ونکوور هستید. و از محدودیت مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی خصوصا به آنطرف اقیانوس اطلس به سمت امریکا و کانادا رنج میبرید. به هیچ وجه نگران نباشید. پیشنهاد ما استفاده از فریت بار به ونکوور میباشد. چون هزینه فریت بار به ونکوور حدود 30 درصد جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز میباشد. در این راستا یک هفته یا ده روز قبل از پرواز با شرکت لاجیستوپک هماهنگ نمایید. ما بار را از درب منزل شما تحویل گرفته و در صورت نیاز آن را بصورت اصولی بسته بندی مینماییم.سپس جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی حمل مینماییم. پس از اینکه امور گمرکی بار انجام شد. بارنامه هوایی شما با بهترین نرخ ارسال بار به ونکوور ( مناسب ترین نرخ فریت بار به ونکوور ) صادر میگردد. و همراه رزرو کتبی به شما تقدیم میشود. در اینصورت شما با عدم پرداخت جریمه اضافه بار هم در سیو پول خود موفق بوده اید. هم با دستی باز و خیالی راحت بسوی ونکوور پرواز خواهید کرد.

ج) ارسال بار تجاری به ونکوور ، فریت بار تجاری به ونکوور

در صورتی که شما قصد ارسال بار تجاری خود به ونکوور را دارید. با تماس با ما از خدمات حمل زمینی بار خود به فرودگاه از هر نقطه شهر، انجام امور گمرکی در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسبترین نرخ حمل بار به ونکوور بهره مند شوید. عمده بار تجاری در حال حاضر بصورت فریت بار به ونکوور به شهر ونکوور صادر میشود شامل مواد غذایی وفرش دستبافت میباشد. لاجیستوپک سابقه ارسال ماهیانه چندین تن مواد غذایی و فرش دستباف ایرانی را به کانادا دارد. و آمادگی ارائه این سرویس را به سایر تجار مواد غذایی و فرش دستبافت نیز دارا میباشد.

د ) ارسال لوازم منزل به ونکوور

لاجیستوپک با ارائه سرویس بسته بندی تخصصی لوازم منزل دارای سابقه طولانی جهت حمل هوایی بار به ونکوور میباشد.همکاران مجرب ما در امور بسته بندی، در منزل شما حضور بهم میرسانند. درصورتی که بار شما به مقداری است که جهت حمل هوایی به ونکوور مقرون به صرفه باشد. بار را برای حمل هوایی بسته بندی میکنند. سپس بار لوازم منزل شما به فرودگاه منتقل میگردد. و با بهترین تعرفه حمل بار به ونکوور فرستاده میشود. تجربه سخت ارسال لوازم منزل به ینگه دنیا را به ما سپرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.

ه) حمل دریایی لوازم منزل به ونکوور

در صورتی که حجم لوازم منزل شما در حدود 30 مترمکعب یا بیشتر میباشد. یا انکه شما مایل به ارسال تمامی لوازم منزل خود به ونکوور هستید. دراین وضعیت حمل بار به ونکوور (لوازم منزل ) بصورت هوایی هوایی بصرفه نمیباشد.

شما میبایست بوسیله حمل دریایی لوازم منزل خود را به ونکوور ارسال نمایید. پرسنل مجرب لاجیستوپک خود را به منزل شما میرسانند. و با انجام بسته بندی تخصصی لوازم منزل آن را در کانتینرهای 20 و یا 40 فوت بارگیری مینمایند. پس از مهار بار جهت عدم جابجایی و ریزش در طول مسیر حمل دریایی آن را به گمرک متنقل مینمایند. و تشریفات گمرکی جهت حمل دریایی بار شما به ونکوور انجام خواهد گرفت. سپس بار شما زمینی به سمت بندر انتقال داده میشود. و جهت ارسال به ونکوور با بهترین نرخ حمل بار به ونکوور بر روی کشتی بارگیری میشود. بار لوازم منزل شما حدود 45 تا 60 روز دیگر در بندر شهر ونکوور به شما تحویل خواهد شد.

و) گروپاژ دریایی

کم هزینه ترین و طولانی ترین راه حمل بار لوازم منزل به ونکوور گروپاژ بار به ونکوور میباشد. در صورتی که شما در ارسال لوازم منزل خود به ونکوور تعجیل ندارید. و بار شما به مقداری باشد که حجم یک کانتینر 20 فوت را تماما پر نمیکند. شما میتوانید فضای باقیمانده در کانتینر را با افراد دیگر تقسیم و مشارکت نمایید. و در هزینه های ارسال بار به ونکوور صرفه جویی نمایید. در اینصورت شما هزینه بسته بندی بار خود را پرداخت میکنید. ولی در هزینه های انجام امور گمرکی، حمل زمینی بار به بندر، هزینه های بارگیری بر روی کشتی و هزینه حمل دریایی با افراد دیگر مشارکت می نمایید.

نکته قابل بحث همانطور که گفته شد. کم هزینه بودن آن نسبت به حمل یک جای لوازم منزل شما به ونکوور از طرق دیگر (حمل یک جای بارتان با هواپیما و یا حمل تمامی بارتان با یک کانتینر به ونکوور) میباشد.

اما نکته منفی را بررسی کنیم. در صورتی که بار افراد داخل کانتینر در مبادی خروجی و ورودی کشورها و گمرکات دارای مشکلی امنیتی، حراستی باشد. تمامی بار کانتینر بطور یکجا ضبط میشود. و شما میبایست با صرف هزینه دموراژ، انبارداری، امور اداری و حقوقی و صرف وقت بار خود را آزاد نمایید. اما توصیه اکید لاجیستوپک به شما این است. در صورت نیاز به گروپاژ شناخت کافی نسبت به افرادی که بار خود را با آنها شریک میشوید داشته باشید. پس از اطمینان کامل در صدد بسته بندی کامل بارها و ارسال آن به ونکوور بصورت مشارکتی باشید. در صورت احساس نیاز به مشاوره با ما تماس برقرار نمایید.

سایر خدمات لاجیستوپک جهت ارسال بار به ونکوور

1.بسته بندی تخصصی جهت ارسال بار به ونکوور

بسته بندی اضافه بار مسافری، لوازم منزل یا بار تجاری را با مناسب ترین هزینه در محل بما بسپارید. پرسنل مجرب ما در محل شما حضور پیدا میکنند. در حضور شما با استفاده از بهترین متریال کالای شما را جهت بسلامت رسیدن بارتان به مقصد بسته بندی میکنند. بسته بندی طبق ضوابط و اصول مورد تایید شرکتهای هواپیمایی جهت فریت بار ونکوور انجام میگیرد.

2.دریافت بار از منزل شما و حمل به فرودگاه

لاجیستوپک بار شما را در هر نقطه از شهر دریافت نموده. و جهت انجام امور گمرکی به قسمت بار فرودگاه امام خمینی منتقل می نماید

3.انجام تشریفات گمرکی بدون نیاز به حضور مسافر و یا صاحب کالا

بار شما در قسمت بار فرودگاه جهت خروج از کشور احتیاج به طی تشریفات گمرکی دارد. پرسنل ما بدون نیاز به حضور شما در گمرکات، تشریفات گمرکی را در سریعترین وقت ممکن انجام خواهند داد.

4.صدور بارنامه هوایی جهت ارسال بار به ونکوور با بهترین نرخ حمل بار به ونکوور و دریافت رزور کتبی بار از هواپیمایی

5.ساخت جعبه چوبی در صورت نیاز شما

6.انبارداری بار شما در مبدا و ارسال آن به مقصد پس از تایید

نکات مهم در هنگام تحویل بار در ونکوور

پس از حمل هوایی بار شما به ونکوور. پرسنل شرکت هواپیمایی در شهر ونکوور با شماره تلفن یادداشت شده در بارنامه تحت نام گیرنده کالا تماس میگیرند. و رسیدن بار شما به شهر ونکوور را اعلام مینماید. توجه داشته باشید که

  1. تلفن شما در دسترس باشد و شارژ داشته باشد
  2. هنگام صدور بارنامه 2 شماره تلفن ارائه نمایید تا درصورت دردسترس نبودن، افراد بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند

حتما به این نکته توجه داشته باشید. این افراد تلاش خاصی برای تماس با شما و اعلام رسیدن بارتان نخواهند نمود. و این شما هستید که میبایست گوش به زنگ باشید که این اعلان به شما شود. از طرفی شما میتوانید پیش دستی کنید. با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضعیت بارتان را خودتان جویا شوید. پس از اطمینان از حصول بارتان به ونکوور می بایست به قسمت بار آن هواپیمایی مراجعه نمایید. سپس اصل بارنامه و قبض انبار را دریافت نمایید. شرکتهای هواپیمایی مبلغی را جهت ارائه این مدارک از شما دریافت خواهند نمود. این مبلغ سوای از مبلغ حمل بار به ونکوور میباشد.

ارسال بار به ونکوور تحت قوانین سازمان مرزبانی و گمرکات کانادا میباشد. طبعا عوارض گمرکی با هزینه های عملیاتی فرودگاهی و یا هزینه های انبارداری متفاوت است. در هر فرودگاهی مبالغی بابت خدمات فرودگاهی و انبارداری می بایست توسط گیرنده کالا پرداخت شود. و این موضوع هیچگونه ربطی به پول حمل بار هوایی شما در مبدا ندارد. ولیکن این مبالغ تقریبا ناچیز میباشند. همچنین در بیشتر فرودگاه ها تا 48 ساعت پس از رسیدن بار به انبار، انبارداری دریافت نمی گردد.پس از طی 48 ساعت بر مبنای حجم و وزن بارتان می بایست به شرکت انباردار هزینه بیشتری پرداخت نمایید. البته که این قوانین در کشورها ، ایالت ها و شهرها متفاوت میباشند.

در صورتی که شما لوازم منزل و همچنین لوازم شخصی خود را فریت نموده اید. همراه داشتن پکینگ لیست و اینویس بارتان جهت ترخیص ضروری می باشد. همچنین پر نمودن فرم BSF192 جهت انجام عملیات ترخیص و تحویل به افسر گمرک ضروری است.معمولا ارسال مواد غذایی و خشکبار در بار لوازم شخصی به کانادا حساسیت زا می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر مواد غذایی همراه بارتان میباشد در روی بار قرار داده شود. تا در صورت نیاز افسر گمرکی بتواند آن را براحتی رویت کند. و لازم نباشد تمامی بار شما باز شود. در صورتی که مواد غذایی در بارتان موجود می باشد دروغ نگویید. در صورت XRAY بار شما و یا تجسس بارتان توسط سگ های گمرک قطعا دچار مشکل خواهید شد.

ارسال لوازم منزل قدیمی و یا عتیقه جات در صورتی که به مقدار چشمگیری نباشد در گمرک کانادا مشکلی ندارد. اما ارسال آن از ایران مجوزهای خاص نهادهای حکومتی را میطلیبد. لذا ریسک نکنید و از ارسال عتیقه جات اجتناب کنید. به این دلیل که مشکلات قانونی و توقیف کل بار شما در گمرک ایران را در پی خواهد داشت. پس از ارایه فرم BSF192 و پکینگ لیست و اینویس کالایتان به افسر گمرک، بار شما توسط ایشان ارزیابی میشود. سپس مامور CBSA بار شما را از جهت آلودگی غذایی و کشاورزی و همچنین چک کردن سمپاشی جعبه های چوبی مورد بررسی قرار خواهد داد.

دقت داشته باشید که تنها چوب خام است که نیاز به سمپاشی دارد. و اسباب و اثاثیه شما چوب خام به حساب نیامده و احتیاج به سم پاشی ندارد. پس از تایید مامور CBSA بار شما به قسمت XRAY انتقال داده شده و در نهایت به شما تحویل خواهد شد. طبیعتا حمل کالا تا محل اقامت شما در ونکوور به عهده خودتان خواهد بود.